Jaką torebkę wybrać?

Skuteczna pielęgnacja i konserwacja wyrobów ze skóry

5
(2)

Na rynku odzieży i dodatków oraz akcesoriów, dostępnych jest wiele różnych rodzajów wyrobów wykonanych z wysokiej jakości skóry. Oczywiście jest to naturalna skóra zwierząt, a konkretniej jej środkowa warstwa, czyli skóra właściwa (naskórek oraz warstwa podskórna nie nadają się do produkcji różnych wyrobów, akcesoriów i dodatków).

Najczęściej mamy do czynienia ze skórą bydlęcą, ale wykorzystywane są również skóry drapieżników, torbaczy czy też gryzoni. Generalnie na rynku można znaleźć wiele różnych wyrobów wykonywanych ze skóry ssaków, gadów oraz ptaków. Skóra tych zwierząt posiada właściwości, dzięki którym idealnie nadaje się do produkcji butów (cholewki, podszewki), ubrań (rękawiczki i kurtki) oraz różnych dodatków, takich jak portfele, parasole, torebki, paski czy też teczki.

Jakie są właściwości materiałów skórzanych?

Skóra to materiał składający się w głównej mierze z wody, białek oraz tłuszczów. Na jakość tego materiału duży wpływ ma wilgotność miejsca przechowywania, a także zmiany temperatury. Przy wyższej wilgotności powietrza skóra się rozciąga, a przy niższej kurczy się. Warunki takie jak wilgoć i wysoka temperatura mogą powodować powstawanie pleśni na skórze, a zbyt duża ilość słońca powoduje starzenie się tego materiału. Dlatego właśnie warto zainwestować w dobry tłuszcz do skóry naturalnej oraz inne preparaty, aby zapewnić idealną pielęgnację i konserwację wyrobów skórzanych.

Odpowiednia konserwacja skóry to podstawa

Jak już zostało wspomniane wcześniej, wyroby skórzane są wykonywane z różnych odmian skór pochodzących od różnych zwierząt. Wszystkie te gatunki należy odpowiednio konserwować. Warto dowiedzieć się więcej na temat posiadanego gatunku skóry i metod pielęgnacji. Na podstawie tych informacji będzie łatwiej wybrać odpowiednie środki do pielęgnacji skóry, które zapewnią optymalną konserwację i nie zaszkodzą materiałom skórzanym. Należy pamiętać, że skóra jasna i ciemna wymagają zupełnie innych metod pielęgnacji. Tłuszcz do skóry naturalnej świetnie sprawdza się w przypadku sporadycznie używanych przedmiotów skórzanych. Dobrym wyborem są też różnego rodzaju aerozole, protektory i oleje do skór. Jeśli skóra jest użytkowana częściej, wówczas najlepszym wyborem jest impregnacja tłuszczowa. Dzięki niej skóra jest bardziej miękka, elastyczna i odporna na działanie wody. Na szczęście na rynku działa wiele firm produkujących wysokiej jakości preparaty pielęgnacyjne do skór. Jedną z nich jest firma Palc dostarczająca swoim klientom preparaty ze starannie wyselekcjonowanych składników.

Właściwe przechowywanie jest również ważne

Oczywiście odpowiednia pasta do skóry, olejek czy też tłuszcz to nie wszystko. Należy również pamiętać o sposobach właściwego przechowywania materiałów skórzanych. Podobnie jak tkaniny delikatne, skóra musi być przechowywana we właściwym miejscu. Dobrym miejscem jest regał wykonany z drewna, znajdujący się w ciemnym miejscu w temperaturze otoczenia od 5 do 15 stopni Celsjusza. Wilgotność względna powietrza nie powinna przekraczać poziomu 70%. Warto przechowywać skóry ze zwierząt futerkowych w chłodnym miejscu. Aby zapobiec rozwojowi pasożytów.

Jak podobał się Tobie mój wpis?

Wybierz w skali zadowolenia 🙂

Średni wynik 5 / 5. W sumie głosów oddano: 2

Jeszcze nie oddano głosów w tym poście.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *